تجهیزات آزمایشگاهی

کیت آزمایشگاهی چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کیت آزمایشگاهی چیست؟ کیت تشخیصی چیست؟ و آیا این دو با هم فرق دارند؟

کیت های آزمایشگاهی، تست های تشخیصی آزمایشگاهی (IVD) هستند که روش برجسته ای برای بررسی و شناسایی اطلاعات بیماری ها می باشد، تا در کمترین زمان و با بیشترین دقت و صحت، وضعیت بدن انسان را بررسی کنند.

کیت های آزمایشگاهی یا تحقیقاتی توسط کمپانی های سازنده با توجه به اهداف انجام آزمایش و تحقیقات مربوطه و با تکیه بر کاربرد آن در زمینه های مختلف آزمایشگاهی و پزشکی به بازار ارائه می‌شود.

کاربرد کیت آزمایشگاهی
این کیت های (kit) تشخیصی برای آزمایش نمونه های بدست آمده از بدن انسان (خون ، ادرار و بافت) استفاده می شوند تا اطلاعاتی را برای اهداف غربالگری، تشخیص یا نظارت بر درمان ارائه دهند ،یک وسیله پزشکی، یک وسیله پزشکی تشخیص آزمایشگاهی است اگر آن یک ماده معرف، کالیبراتور، مواد کنترل کننده، کیت، مخزن نمونه، نرم افزار، ابزار، دستگاه، تجهیزات یا سیستم باشد، چه به تنهایی و چه در ترکیب با سایر کالاهای تشخیصی برای مصارف آزمایشگاهی استفاده می شود.

تشخیص آزمایشگاهی (IVD)، دستگاه های پزشکی یا کیت هایی (kit) هستند که برای اندازه گیری برخی پارامترها از یک نمونه به منظور ارائه اطلاعات پیش آگهی، تشخیص عفونت و درمان در مورد آن پارامتر استفاده می شوند. در واقع کیت ها برای تعیین وضعیت سلامتی در نظر گرفته شده اند، بنابراین به منظور تأیید بیماری و یا عدم بیماری کیت های تشخیصی آزمایشگاهی ضروری هستند. بیشتر کیت های تشخیصی برای ارزیابی بیوشیمیایی و بررسی کیفی آنتی ژن یا آنتی بادی در نظر گرفته شده اند. قابل ذکر است که اکثر کیت های تشخیصی بالینی بر پایه الایزا می باشند.

خرید کیت آزمایشگاهی
خرید کیت آزمایشگاهی اهمیت زیادی برای آزمایشگاه‌ها دارد چرا که هر کدام از آن‌ها برای تشخیص یک بیماری کاربرد دارد و کمک زیادی به کارشناسان می‌کند.

قیمت کیت آزمایشگاهی
قیمت کیت آزمایشگاهی تابعی از فاکتورهای مختلف است. شرکت تولید کننده، شرکت واردکننده، فروشنده، نوع کیت و کیفیت آن نقش زیادی در تعیین قیمت آن‌ دارد.

4 thoughts on “کیت آزمایشگاهی چیست و چه کاربردی دارد؟

  1. erotik izle گفت:

    Very good post! We are linking to this particularly great content on our site. Keep up the good writing. Lee Silvio Dagley

  2. sikis izle گفت:

    I view something truly interesting about your website so I saved to bookmarks . Holli Gabbie Tri

  3. erotik گفت:

    Hi, of course this piece of writing is genuinely fastidious and I have learned lot of things from it on the topic of blogging. Theodosia Lance Gaskill

  4. I like and follow your site, thanks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *